Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 18.03.2021

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 30-latka, który na początku lutego 2021 roku powiesił psa. Podejrzany usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Na początku lutego 2021 roku policjanci zostali zaalarmowani, że w pobliżu działek przy ulicy Zachodniej na ogrodzeniu wisi pies. Na miejsce niezwłocznie pojechali mundurowi, potwierdzając zgłoszenie. Niestety zwierzę było już martwe. Aby ustalić czy zdarzenie miało charakter kryminalny sprawą zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy. Decyzją Prokuratora zwierzę zostało zabezpieczone do badań.

Kryminalni pracując nad sprawą analizowali wszystkie pojawiające się informacje w tej sprawie. Zebrane dowody pozwoliły wskazać, że pies został uśmiercony, a za przestępstwem stoi jego 30-letni właściciel. 16 marca 2021 roku policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Następnego dnia mieszkaniec powiatu łęczyckiego usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt takie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia do lat 5.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony