Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzykrotnie próbował uciekać przed policjantami. Pirat drogowy trafił do aresztu

Data publikacji 18.03.2021

Próby zatrzymania do kontroli drogowej 33-letniego kierowcy kończyły się próbą ucieczki i policyjnym pościgiem. W ciągu miesiąca mężczyzna trzykrotnie nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował dalszą jazdę. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec niego areszt na okres dwóch miesięcy.

W ciągu miesiąca 33-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego trzykrotnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej – 16 i 19 lutego oraz 8 marca. Policjanci za każdym razem wydawali sygnały dźwiękowe i świetlne w celu zatrzymania pojazdu, jednak mężczyzna lekceważył polecenia funkcjonariuszy i kontynuował jazdę. W trakcie jednej z ucieczek kierowany przez niego pojazd wpadł w poślizg, uderzając w przydrożny hydrant i ogrodzenie posesji. Następnym razem uderzył w policyjny radiowóz. 33-latek tłumaczył się tym, że obawiał się utraty swoich pojazdów w przypadku zatrzymania przez policjantów, dlatego uciekał. Sam jednak prowadząc pojazdy, doprowadzał do ich uszkodzenia.

Sąd Rejonowy w Żaganiu wobec 33-letniego mężczyzny zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Przestępstwo z artykułu 178b Kodeksu Karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony