Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z muzyczną pasją

Data publikacji 19.03.2021

Sierżant Piotr Ostaszewski w Policji służy od ponad 4 lat. Swoim uśmiechem i pozytywną energią zaraża koleżanki i kolegów. W codziennej służbie w wydziale kryminalnym hajnowskiej komendy prowadzi dochodzenia. "Po godzinach" jego pasją jest muzyka. Swoim zamiłowaniem do niej zaraża córkę oraz inne dzieci i młodzież. Na początku marca za swoją działalność kulturalną otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Sierżant Piotr Ostaszewski od 4 lat służy w szeregach podlaskiej Policji. Służbę rozpoczął w "patrolówce" hajnowskiej komendy. Od 2 lat zajmuje się dochodzeniami w wydziale kryminalnym. Jak mówi Piotrek: „Służba w szeregach Policji daje mi ogromną satysfakcję, dodatkowo uczy samodyscypliny oraz dobrej organizacji. W pracy czekają na mnie każdego dnia nowe wyzwania. Cieszę się, gdy mam możliwość komuś pomóc”. Jak przyznaje, pogodzenie życia rodzinnego, obowiązków służbowych i pasji nie zawsze jest łatwe, jednak nie jest niemożliwe.

Piotrek muzyką zajmuje się od dziecka. Już w szkole podstawowej brał udział w różnego rodzaju konkursach i występach. Aktualnie jest członkiem dwóch zespołów muzycznych. Śpiewa i gra na akordeonie w folk-rockowej kapeli Hoyraky oraz w folklorystycznym Zespole Pieśni i Tańca Ranok. Przez lata koncertował z zespołami w całym kraju i poza jego granicami. Z jednym z zespołów wystąpił w programie telewizyjnym przed wielomilionową publicznością, gdzie znalazł się w półfinale programu. Dodatkowo Piotrek angażuję się w wolontariat. W życiu kieruje się mottem: "Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, których uczy śpiewu i gry na instrumentach. Swoją pasją zaraża także dwuletnią córeczkę.

Za społeczną i kulturalną działalność na rzecz regionu Piotrek był wielokrotnie nagradzany. Na początku marca odebrał szczególną nagrodę. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za krzewienie tradycji i kultury regionu nadawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Białymstoku / kp)

  • Zdjęcie przedstawia Piotra Ostaszewskiego z córeczką, trzymającym odznaczenie
  • Zdjęcie przedstawia Piotrka Ostaszewskiego śpiewającego, z akordeonem
  • Zdjęcie przedstawia Piotrka Ostaszewskiego z akordeonem na scenie
Powrót na górę strony