Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierowcę oszustów

Data publikacji 19.03.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z białostockiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali na terenie Mazowsza 34-latka. Był on kierowcą fałszywego policjanta, który w styczniu odebrał od seniorki 10 tysięcy złotych oraz biżuterię. Mieszkaniec województwa mazowieckiego usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W styczniu do białostoczanki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Przekazał jej informację, że w ZUS-ie doszło do włamania oraz kradzieży dokumentów seniorki. Dodał, że przestępcy mogą teraz włamać się na jej konto, a także wziąć kredyt na jej dane. Rzekomy policjant polecił seniorce, aby ta wszystkie swoje wartościowe rzeczy i pieniądze przekazała funkcjonariuszowi, który się po nie zgłosi. Niestety kobieta uwierzyła w historię oszustów i przekazała 10 tysięcy złotych oraz biżuterię o nieustalonej wartości.

We wtorek (16.03.2021 r.), policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z białostockiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali do tej sprawy 34-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna przywiózł pod wskazany adres rzekomego policjanta, który odebrał od seniorki pieniądze oraz biżuterię. 34-latek usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / kp)

  • policjant w cywilnych ubraniach zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • policyjny technik pobiera odciski palców od zatrzymanej osoby
  • dwóch policjantów w cywilnych ubraniach, którzy trzymają zatrzymanego mężczyznę

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony