Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za nieodpowiednie postępowanie z odpadami

Data publikacji 19.03.2021

Podlascy policjanci na terenie powiatu augustowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o transport i składowanie nielegalnych odpadów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 40 tysięcy litrów substancji niewiadomego pochodzenia. Decyzją sądu 33 i 46-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy współpracy z funkcjonariuszami augustowskiej jednostki, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o transport i składowanie nielegalnych odpadów na terenie powiatu augustowskiego. Kierowca przewożący odpady bez stosownego zezwolenia wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas rozładunku towaru na polu pod Augustowem. Z kolei mężczyzna, który organizował transport został zatrzymany dzień później.

Jak ustalili śledczy, to właśnie 33-latek zlecił transport substancji niewiadomego pochodzenia 46-letniemu kierowcy. Policjanci znaleźli w pojeździe ciężarowym 79 beczki i 4 pojemniki typu mauzer z niezidentyfikowaną do tej pory substancją. Kolejne 106 beczek funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania 46-letniego kierowcy, w jednej spod augustowskich miejscowości. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 41 tysięcy litrów substancji niewiadomego pochodzenia. Prokurator Rejonowy w Augustowie przedstawił mężczyznom zarzuty.

Obydwaj decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za składowanie oraz transport odpadów w  sposób zagrażający życiu, zdrowiu człowieka lub środowisku grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • Policjant stoi tyłem przed naczepą pojazdu ciężarowego
  • Osoba ubrana w kombinezon pobiera próbki do badań substancji znajdującej się w pojemnikach.">
  • Widać odsłoniętą plandekę pojazdu ciężarowego. Przy pojeździe idzie funkcjonariusz. Na polu ustawiony pojemnik, który jest zawinięty czarną folią.">
  • Na polu poustawiane pojemniki zawinięte czarną folią i trzy niebieskie beczki.">
  • Zdjęcie wewnątrz naczepy pojazdu. Widać pojemniki zwinięte czarną folią i niebieskie beczki.">
  • Ustawione obok siebie dwie niebieskie beczki, w różnych odcieniach.">

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony