Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Natychmiastowa pierwsza pomoc dzięki dronowi

W przeprowadzonych wczoraj działaniach „Prędkość na drodze krajowej nr 6” pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Podczas lotu nad skrzyżowaniem ulicy Morskiej w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, kamera drona zarejestrowała mężczyznę, który upadł na chodnik. Policjanci natychmiast udzielili pierwszej pomocy.

W czwartek 18 marca br. pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwał także policyjny dron. Podczas lotu nad skrzyżowaniem ulicy Morskiej w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, funkcjonariusze obsługujący bezzałogowy statek powietrzny zauważyli mężczyznę, który się przewrócił i wymagał natychmiastowej pomocy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku udali się w kierunku poszkodowanego. W wyniku upadku, spowodowanego atakiem epilepsji, mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy. Policjanci udzielili pierwszej pomocy oraz wezwali karetkę pogotowia.

Na uwagę oraz pochwałę zasługuje fakt, że wiele postronnych osób brało czynny udział w udzielaniu pierwszej pomocy. W wielu przypadkach, w walce o życie, decyduje każda sekunda, dlatego pomoc przy wezwaniu służb ratowniczych lub  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia może okazać się kluczowa podczas ratowania życia.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • karetka pogotowia, radiowóz policyjny, obok ratownicy i policjanci podczas udzielania pomocy
  • karetka pogotowia, obok ratownicy i policjanci podczas udzielania pomocy
Powrót na górę strony