Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane auto, a sprawcy kradzieży w areszcie – działania lubińskich policjantów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie Niemiec samochodu osobowego marki Audi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 10. Dwóch z nich, z uwagi na działanie w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 15 lat.

Policjanci z komisariatu w Rudnej na okolicznych terenach leśnych zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie w Niemczech kradzieży z włamaniem do samochodu marki Audi o wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Jeden ze sprawców to 29 – letni mieszkaniec Lubina, natomiast jego trzej wspólnicy to mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w wieku 25, 27 i 35 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że Audi figuruje w policyjnych systemach jako utracone z terenu Niemiec. Dodatkowo w samochodzie mundurowi ujawnili specjalistyczny sprzęt służący do kradzieży pojazdów, zagłuszarkę GPS, a także ustalili, że tablice rejestracyjne założone na skradzione auto, należą do innego pojazdu.

Policjanci zabezpieczyli skradziony samochód, a w miejscu odnalezienia go, śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki zabezpieczyli szereg śladów oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Odzyskany pojazd niebawem wróci do właściciela.

Sprawcy w prokuraturze usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu, a dodatkowo 29 – latek z Lubina, będzie odpowiadał za niestosowanie się do nałożonego zakazu kierowania pojazdami. Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóch z podejrzanych, z uwagi na działanie w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 15 lat.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

  • samochód osobowy - audi kabriolet - widok z boku
  • odzyskany samochód osobowy audi - widok z przodu
  • zabezpieczona zagłuszarka sygnału
  • zatrzymany  mężczyzna koło odzyskanego auta

Opis filmu: audi

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.44 MB)

Pliki do pobrania

  • 270.06 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony