Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem policyjnego drona

Data publikacji 24.03.2021

Policjanci z ruchu drogowego z KWP w Szczecinie oraz komendy powiatowej w Policach przeprowadzili działania wymierzone przeciwko piratom drogowym, z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie. To pierwsze tego typu działania na drogach garnizonu zachodniopomorskiego.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego tym razem „pod obiektyw” wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej 115 w rejonie miejscowości Pilchowo, gdzie jest bardzo duże natężenie ruchu. Po raz pierwszy do ujawniana kierowców popełniających wykroczenia użyto bezzałogowy statek powietrzny, który monitorował zachowania kierujących na drodze. Najważniejszym zadaniem była kontrola relacji pomiędzy kierującymi a pieszymi. Nadzorem objęte były przede wszystkim przejścia dla pieszych, na których ruch nie jest regulowany światłami.

W trakcie działań kamera z powietrza zarejestrowała siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania oraz obowiązujących przepisów, m.in. wyprzedzali na podwójnej ciągłej czy też w rejonie przejścia dla pieszych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zostali zatrzymani do kontroli drogowej, a za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą prowadzone w przyszłości.

 


WRD KWP w Szczecinie

  • policyjne radiowozy zaparkowane w terenie leśnym, w miejscu startu policyjnego drona
  • policyjne radiowozy zaparkowane w terenie leśnym, w miejscu startu policyjnego drona

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.09 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.52 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.76 KB
    audiodeskrypcja
Powrót na górę strony