Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek

Data publikacji 24.03.2021

Sześć osób zatrzymanych, zabezpieczone 220 sztuk sadzonek konopi w różnym stadium rozwoju oraz blisko 10 tysięcy porcji handlowych różnych narkotyków, to wynik ostatnich działań dolnośląskich policjantów. Zlikwidowano tym samym dwie profesjonalnie wyposażone plantacje konopi. Realizacje miały miejsce na ternie powiatów: wałbrzyskiego, trzebnickiego i karkonoskiego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Każdego dnia policjanci zatrzymują sprawców przestępstw narkotykowych. Niejednokrotnie są to wcześniej zaplanowane działania wynikające z ustaleń operacyjnych. To również efekt skrupulatnych sprawdzeń prowadzonych podczas kontroli drogowych, legitymowań czy interwencji. W taki właśnie sposób w ostatnich dniach policjanci z Wałbrzycha, Trzebnicy i Jeleniej Góry wyeliminowali z czarnego rynku kolejne różnego rodzaju narkotyki i zatrzymali sprawców przestępstw.

W Wałbrzychu kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo-śledczego zatrzymali 55-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że mężczyzna może uprawiać konopie indyjskie oraz posiadać znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie sprawdzenia domu wynajmowanego przez mężczyznę, policjanci ujawnili dużą plantację oraz zabezpieczyli ponad półtora kilograma suszu roślinnego. Cała uprawa wyposażona została w profesjonalne oświetlenie oraz wentylatory i namioty. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Łącznie zabezpieczono 101 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz ponad 8 tysięcy porcji handlowych środków odurzających w postaci marihuany.

W Trzebnicy natomiast kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 41-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu głogowskiego, który zajmował się produkcją środków odurzających. W zajmowanym przez niego domu ujawniono profesjonalnie przygotowaną plantację konopi za specjalistycznymi lampami, wentylatorami i nawozami. Policjanci zabezpieczyli w tym miejscu ponad 119 krzewów konopi.

Dwa dni później ci sami trzebniccy funkcjonariusze w wyniku kolejnych działań operacyjnych ustalili tożsamość mężczyzny, który może posiadać środki odurzające i zajmować się ich dystrybucją. 31-latek, mieszkaniec powiatu trzebnickiego został zatrzymany w momencie przemieszczania się pojazdem. Policjanci podczas sprawdzenia jego samochodu znaleźli 1500 porcji handlowych amfetaminy. Wraz z podejrzanym poruszało się jeszcze dwóch mężczyzn, którzy również posiadali narkotyki w postaci amfetaminy w ilości łącznie kilkudziesięciu porcji rynkowych.

Na terenie Jeleniej Góry zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli przy nim metamfetaminę, z której można było uzyskać około 90 porcji handlowych tego narkotyku.

Każdy z opisywanych wyżej przypadków jest inny, jednak przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jasno określają odpowiedzialność karną osób mających związek z przestępczością narkotykową. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • konopie ścięte i poukładane na podłodze">
  • plantacja konopi
  • plantacja i sprzęty
  • dwa wentylatory
  • rury od wentylacji
  • zabezpieczone urządzenie elektryczne

Film Kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek

Pobierz plik Kolejne narkotyki nie trafią na czarny rynek (format mp4 - rozmiar 37.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony