Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad 82-letnią matką

Data publikacji 26.03.2021

Mieszkaniec gminy Lubin usłyszał zarzut znęcania się nad swoją schorowaną matką. Policjanci zatrzymali mężczyznę podczas interwencji domowej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował już wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol prewencji.

Funkcjonariusze zastali zgłaszającą kobietę, która w trakcie rozmowy poinformowała policjantów, że jej syn, znajdując się pod wpływem alkoholu, stosuje wobec niej przemoc. 67-latek znęcał się psychicznie nad swoją matką - nieporadną ze względu na wiek i stan fizyczny. Mężczyzna wyzywał, ośmieszał, krytykował poniżał i izolował, a także ciągle niepokoił 82-latkę.

Podejrzany podczas interwencji był bardzo agresywny. Próbował opuścić mieszkanie, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Stawiał opór i nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Agresor usłyszał już zarzuty. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ofiary przemocy domowej pozostawione są często same sobie i wiele miesięcy znoszą przemoc ze strony bliskich. Nie bójmy się reagować i zgłaszajmy takie sytuacje. Potrzebujesz pomocy? - zadzwoń na nr alarmowy 112, lub zgłoś swój problem kontaktując się z Niebieską Linią - tel.: 22 668 70 00.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony