Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna Kozdryk na podium Pucharu Świata w podnoszeniu ciężarów

Srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła w Manchesterze reprezentantka Polski - Justyna Kozdryk, a na co dzień pracownica cywilna Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Justyna rywalizowała w kategorii wagowej 45 kg. Gratulujemy!

W ubiegłym tygodniu reprezentacja Polski w wyciskaniu sztangi leżąc uczestniczyła w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. W składzie reprezentacji znalazła się oczywiście Justyna Kozdryk. Sztangistka w trzeciej kolejce zaliczyła 90 kg. Ten wynik dał jej drugie miejsce. Wicemistrzyni paraolimpijska z 2008 r. w kategorii do 45 kg ustąpiła jedynie Nigeryjce Latifat Tijani.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi, która trwa nadal.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony