Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali oszustkę, która wyłudziła pieniądze od 84-letniej wadowiczanki

Data publikacji 30.03.2021

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie oszustka, która metodą "na policjanta” wyłudziła od starszej kobiety z Wadowic 6 tys. złotych. 46-latka została zatrzymana na terenie Krakowa. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci poszukują jej wspólników.

Pod koniec listopada ubiegłego roku, do 84-letniej mieszkanki Wadowic zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował ją, że jej dom jest pod obserwacją i poprosił by pomogła w akcji policyjnej mającej na celu zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Starsza pani uwierzyła w tę historię i zgodnie z otrzymanymi instrukcjami pozostawiła kopertę z pieniędzmi, na workach ze śmieciami, na jednej z ulic niedaleko miejsca zamieszkania. Jeszcze tego samego dnia „rzekomy policjant” skontaktował się ponownie ze starszą panią, ale telefon odebrał jeden z członków rodziny i wówczas zorientował się, że 84-latka padła ofiarą oszustwa, o czym niezwłocznie poinformował wadowicką komendę.

W toku dochodzenia wadowiccy kryminalni ustalili dane personalne mężczyzny, który zabrał pieniądze z miejsca, gdzie pozostawiła je 84-latka oraz dane kobiety, która przyjechała z mężczyzną na miejsce przestępstwa. Okazało się, że jest to 46-letnia mieszkanka Krakowa, która 18 marca br. została zatrzymana. Podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy złotych oraz kilka tysięcy euro, a także złotą i srebrną biżuterię.

Kobieta usłyszała zarzut oszustwa dokonanego wspólnie z innymi osobami. Decyzją sądu zastosowano wobec niej tymczasowo trzymiesięczny areszt. Za kratkami może spędzić nawet 8 lat. Sprawa jest rozwojowa, policjanci poszukują wspólnika kobiety i ustalają krąg osób zamieszanych w proceder.  

Wadowiccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności i informowanie o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy. Policjanci nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy czy też udział w policyjnych akcjach.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony