Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atak na wielkanocne dekoracje. Wandale zatrzymani dzięki policjantowi po służbie

Data publikacji 02.04.2021

Świąteczne dekoracje przygotowane przez Urząd Miasta w Gorzowie Wielkopolskim miały służyć wszystkim. Tymczasem trzy dni przed świętami stały się z niewiadomych przyczyn przedmiotem ataku dwóch młodych mężczyzn. Swoją agresję wyładowali na świątecznym jajku, które stało na rynku. Wcześniej rzucali metalowymi koszami na śmieci. Na gorzowskim bulwarze nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani dzięki policjantowi po służbie, który widział całe zdarzenie. Podejrzani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia.

Dwóch mężczyzn postanowiło zrobić sobie spacer przez centrum miasta. Narobili jednak przy tym sporo hałasu i bałaganu. W nocy ze środy na czwartek (31.03/1.04.2021 r.) informacja o ich zachowaniu dotarła do gorzowskich policjantów. Na ulicy Wełniany Rynek rzucali metalowymi koszami na śmieci w budynki. Swój spacer kontynuowali przez Plac Katedralny. Mężczyźni z niewiadomych przyczyn przypuścili atak na dekoracyjne jajka wielkanocne, po czym jakby nigdy nic poszli w stronę bulwaru. Zauważył to policjant po służbie, który wezwał kolegów z gorzowskiej komendy.

Nad Wartą pojawił się policyjny patrol i zatrzymał 20- i 23-latka, którzy mimo młodego wieku są znani z innych przestępstw. Obaj byli mocno nietrzeźwi. Młodszy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, starszy ponad promil. Policjanci ustalili, że na Placu Katedralnym zniszczone zostały świąteczne dekoracje. Straty przez nich wyrządzone to wstępnie kilka tysięcy złotych.

20- i 23-latek zostali zatrzymani w gorzowskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia. Będą także odpowiadać za zakłócanie porządku publicznego.

(KWP w Gorzowie wlkp. / kp)

Powrót na górę strony