Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebiesko-zielona pomoc dla chorych dzieci

Data publikacji 02.04.2021

Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu prowadzą zbiórkę darów dla najciężej chorych dzieci, które przebywają w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Jako pierwsi, na apel mundurowych z Radomia, odpowiedzieli związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz szefostwo Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu, którzy przekazali już pierwsze dary. Swoją „cegiełkę” do akcji dołożył także Zarząd Terenowy NSZZP KMP w Radomiu.

Inicjatywa policjantów z Wydziału Sztab Policji KMP w Radomiu, to odpowiedź na potrzeby Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Policjanci oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zrzeszeni w związkach, a także szefostwo Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu zebrali już artykuły plastyczne dla dzieci, w tym kredki, flamastry, farbki, bloki, nożyczki, ale także zabawki, które zostaną wykorzystane w prowadzonym przez szpital ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Udało się także zakupić fotelik samochodowy do przewożenia dzieci ambulansem. W akcję włączyli się również mundurowi z NSZZP przy KMP w Radomiu.

Mundurowi nadal czekają na wszystkich chętnych, którzy chcą wspomóc tą cenną inicjatywę. Osoby takie mogę się kontaktować z sekretariatem Wydziału Sztab KMP w Radomiu, pod nr tel. 47 701 36 89, gdzie jeszcze do połowy kwietnia można przekazywać dary. Pod koniec miesiąca zostaną zawiezione do Warszawskiego Szpitala dla Dzieci i przekazane najciężej chorym dzieciom przez personel szpitala.

Zespół Prasowy/RJ

Powrót na górę strony