Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny mężczyzna w trakcie interwencji zaatakował policjanta nożem

Data publikacji 02.04.2021

Nawet z narażeniem życia ... Te słowa roty ślubowania dla każdego policjanta stanowią swoisty kodeks postępowania w codziennej służbie. To właśnie Policja stoi na straży bezpieczeństwa obywateli, w pierwszej kolejności stawiając sobie za cel ochronę życia i zdrowia każdego z nich. Jak bardzo jest to niebezpieczna praca oraz z jakimi sytuacjami mogą się spotkać funkcjonariusze w codziennej służbie, przekonali się świebodziccy policjanci, którzy zatrzymali agresywnego mężczyznę. Podejrzany podczas interwencji zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. 35-latek został obezwładniony i zatrzymany. Usłyszał już zarzuty dot. m.in. usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariuszy, za które może mu grozić kara 25-letniego, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 marca br.) dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, „że kogoś zabije”. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził zgłoszenie i podjął decyzję zatrzymaniu agresywnego mieszkańca. W trakcie interwencji podejrzany zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. Funkcjonariusz dzięki skutecznej obronie polegającej na blokowaniu uderzeń noża oraz dzięki posiadanej kamizelce taktycznej, która amortyzowała ciosy, uniemożliwił sprawcy osiągnięcie zamierzonego celu. Sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 35-letni mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów między innymi zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz usiłowania zabójstwa, za które może mu grozić kara 25-letniego bądź nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony