Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z powiatu krakowskiego przechwycili ponad 100 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zwalczając nielegalny biznes tytoniowy udaremnili wprowadzenie przez 56-latka do obrotu ponad 100 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj, 7 kwietnia br., w Słomnikach patrol z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego seatem alhambra. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez niego bagażu, w bagażniku policjanci znaleźli 10 czarnych worków foliowych, w których z kolei znajdowały się worki parciane wypełnione po brzegi nielegalną krajanką tytoniu o łącznej wadze przeszło 100 kilogramów.

Na miejsce przybyli policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie. 56-latek został zatrzymany, a nielegalny tytoń trafił do policyjnego depozytu. Następnie stróże prawa udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam nie ujawnili nielegalnych wyrobów.

Jeszcze tego samego dnia 56-latek usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu i nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 89 tysięcy złotych.

(KWP w Krakowie / mw)

  • bagażnik seata wypełniony workami z zawartością nielegalnej krajanki tytoniu
  • krajanka tytoniu w worku parcianym
  • zatrzymany mężczyzna stojący tyłem z kajdankami założonymi na ręce trzymane z przodu
Powrót na górę strony