Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urodziny DJ-a i degustacja nowych alkoholi zachętą do wspólnej imprezy pomimo zakazu

Data publikacji 12.04.2021

Brak odpowiedzialności i lekceważenie obowiązujących obostrzeń to świadome działanie, które prowadzi do rozprzestrzeniania się pandemii. Pomimo licznych apeli w miniony weekend policjanci z Dzierżoniowa interweniowali w dwóch lokalach na terenie miasta, gdzie odbywały się imprezy. Właściciele klubów zdecydowali się na zorganizowanie wspólnej zabawy, a klientów do uczestnictwa w spotkaniu zachęcali na portalach społecznościowych.

W sobotni wieczór (10.04.2021 r.) dzierżoniowscy policjanci interweniowali w dwóch lokalach, które pomimo wprowadzonych obostrzeń były otwarte. W klubach znajdowało się już kilkadziesiąt osób, które nie bacząc na zakaz gromadzenia się, wspólnie imprezowały. Zachętą do spotkania były urodziny DJ-a, zaś w drugim lokalu degustacja nowych trunków. Właściciele klubów zachęcali wcześniej do uczestnictwa w spotkaniu na portalach społecznościowych.

Mundurowi sporządzili do sądu w sumie 72 wnioski o ukaranie oraz przekazali materiały do prokuratury, która podejmie decyzję o dalszym toku postępowania wobec nieodpowiedzialnych właścicieli.

Przy tej okazji apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń przekazywanych nam przez Rząd. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy, jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się panującego wirusa.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony