Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali nielegalnym towarem

Data publikacji 15.04.2021

Policjanci z Gliwic zatrzymali dwie osoby podejrzane o nielegalny handel wyrobami tytoniowymi. Wstępna wartość zabezpieczonego towaru jest nie mniejsza niż 350 tys. zł. 64-latek z Gliwic oraz 46-letni mieszkaniec Zabrza odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach walczący z przestępczością gospodarczą oraz stróże prawa z I Komisariatu Policji w Gliwicach prowadzący postępowania w sprawach towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymali wczoraj, 14.04.2021 r., handlarzy kontrabandą. 64-letni mieszkaniec Gliwic składował w swoim garażu i w mieszkaniu 185 680 sztuk papierosów różnych marek oraz prawie 100 kg krajanki tytoniowej – wszystko bez polskich znaków akcyzowych. Tego samego dnia detektywi z „jedynki” przeszukali inne mieszkanie zamieszkiwane przez 46-letniego mężczyznę, w którym również prowadzono handel papierosami z przemytu. W tym przypadku zabezpieczono 30 200 sztuk papierosów.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy. Wstępnie wyliczono, że będzie to kwota nie mniejsza niż 350 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym, za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat trzech lub obie te kary łącznie.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zabezpieczone papierosy w pudełkach
  • zabezpieczone papierosy w pudełkach
  • zabezpieczone papierosy w pudełkach
Powrót na górę strony