Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana o wartości blisko 300 tys. złotych nie trafi na rynek

Data publikacji 20.04.2021

Przejęte blisko 3 kilogramy suszu marihuany oraz prawie 200 krzewów konopi to efekt współpracy piekarskich kryminalnych i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu i Krakowie. 27-letni mieszkaniec Katowic w wynajmowanym domu na terenie Piekar Śląskich w specjalnie przygotowanych i wyposażonych namiotach urządził uprawę konopi indyjskich. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

W ubiegłą środę, 14.04.2021 r., piekarscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu i Krakowie zatrzymali 27-letniego mieszkańca Katowic, który w wynajmowanym domu urządził plantację konopi. Stróże prawa zabezpieczyli prawie 200 krzewów konopi indyjskich, blisko 3 kilogramy suszu marihuany oraz profesjonalny sprzęt do uprawy i pielęgnacji konopi. „Plantator” według wstępnych wyliczeń na swoim przestępczym procederze mógłby zarobić blisko 300 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu 27-latkowi prokurator przedstawił już zarzuty uprawy i posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz kradzieży prądu. Decyzją sądu mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Dwóch nieumundurowanych policjantów prowadzących podejrzanego w budynku Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich
  • Krzaki konopi
  • Krzaki konopi
  • Krzaki konopi
  • Krzaki konopi w specjalnie przygotowanym namiocie">
  • Krzaki konopi w specjalnie przygotowanym namiocie">

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.14 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format aac - rozmiar 1.1 MB)

Powrót na górę strony