Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sierż. szt. Aleksander Sowa nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020

Data publikacji 20.04.2021

Policjant z Opola został nominowany przez Kapitułę Redakcyjną ,,Nowej Trybuny Opolskiej" do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2020. Nominację tą otrzymał w kategorii ,,Kultura" za powieść „Czas Wagi”, która zdobyła tytuł „Książki roku 2020” wg portalu Granice oraz za najnowszą powieść "Wenus umiera". Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Do plebiscytu Osobowość Roku 2020, który w województwie opolskim prowadzi Kapituła Redakcyjna "Nowej Trybuny Opolskiej”, zgłoszone zostały osoby wyróżniające się swoją działalnością. Celem akcji jest uhonorowanie ludzi nietuzinkowych, pomysłowych, aktywnych i ciekawych, tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel i pociągają za sobą innych. Głosowanie odbywa się w pięciu kategoriach: Kultura; Nauka; Biznes; Działalność społeczna i charytatywna; Polityka, samorządność i społeczność lokalna.

W kategorii ,,Kultura" został nominowany sierż. szt. Aleksander Sowa z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu za powieść „Czas Wagi”, która zdobyła tytuł „Książki roku 2020” wg portalu Granice oraz za najnowszą powieść "Wenus umiera".

Sierż. szt. Aleksander Sowa jest policjantem Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu od 2012 roku. Bierze udział w zabezpieczaniu imprez masowych i wydarzeń sportowych. Jest kierowany do służby patrolowej a także do poszukiwań, np. osób zaginionych. Wielokrotnie reprezentował garnizon w Pododdziale Reprezentacyjnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w obchodach świąt i wydarzeń państwowych. Autor podkreśla, że pisarskie hobby jest dla niego najlepszym sposobem na odpoczynek po służbie.

Na początku lutego ukazał się najnowszy tom tej serii pt. „Wenus umiera”. Tym razem bohater literacki wykreowany przez policjanta z Opola zmierzy się z zagadką tajemniczej zbrodni na szklaku w Parku Narodowym Gór Stołowych. Ofiary to syn wysokiego rangą oficera Wojska Polskiego oraz była Miss Polski. Sierż. szt. Aleksander Sowa część akcji i intrygi kryminalnej nowej książki umieścił w Opolu.

Jesteśmy dumni z naszego policjanta, że znalazł się wśród innych wybitnych osobowości. Gratulujemy, życzymy kolejnych pomysłów i trzymamy kciuki!

(KWP w Opolu / mw)

  • Umundurowany policjant na tle ścianki z napisem Komenda Wojewódzka Policji w Opolu trzyma dwie książki w ręku
  • Piec książek leżących jedna na drugiej
  • Umundurowany policjant przy radiowozie w ręku trzyma trzy książki
Powrót na górę strony