Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za uszkodzenie mienia oraz groźby i znieważenie na tle narodowościowym

Data publikacji 22.04.2021

Dzięki pracy policjantów z komisariatu na Suchaninie odpowiedzialności karnej nie unikną 28-letni gdańszczanin i jego 34-letni znajomy, którzy znieważyli obywatela Ukrainy, uszkodzili mu samochód, a także grozili mu z uwagi na jego przynależność narodowościową. Sprawcy usłyszeli zarzuty za te przestępstwa oraz dopuszczenia się czynu o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Teraz grozi im do 5 lata więzienia.

We wtorek, 20.04.2021 r., policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na jednej z ulic Suchanina dwaj sprawcy zniszczyli mężczyźnie samochód. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że gdy 26-latek siedział w aucie razem ze znajomymi, podeszli do niego dwaj mężczyźni, którzy metalowym narzędziem zaczęli uderzać w samochód pokrzywdzonego. Sprawcy, działając w ten sposób wybili w aucie szyby, a także uszkodzili karoserię pojazdu, po czym uciekli. 26-latek wycenił straty z tytułu tych zniszczeń na 1,5 tys. złotych.

Policjanci w rozmowie ze świadkami i pokrzywdzonym ustalili, że sprawcy zniszczenia pojazdu od początku kwietnia prześladują 26-leteniego obywatel Ukrainy z powodu jego narodowości. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców, a także przeanalizowali zapisy z monitoringu. Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni ustalili tożsamość sprawców. Policjanci operacyjni zatrzymali mężczyzn, którzy między innymi zniszczyli samochód 26-leteniego obywatela Ukrainy. Podczas pracy nad tą sprawą śledczy ustalili, że 28-letni gdańszczanin i jego 34-letni znajomy odpowiedzą także za to, że w kwietniu publicznie znieważyli obywatela Ukrainy i grozili mu z uwagi na jego przynależność narodowościową.

Wczoraj, 21.04.br., zatrzymani usłyszeli zarzuty karne w tej sprawie, w tym dopuszczenia się czynu o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, a także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony