Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził policjantom - teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 22.04.2021

9 kwietnia 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie zgłosił się funkcjonariusz jednej z dolnośląskich komend i złożył zawiadomienie dotyczące niespełna trzydziestoletniego mieszkańca Wrocławia, który za pośrednictwem komunikatora internetowego kilkukrotnie groził mu pozbawieniem życia. Groźby te wzbudzały uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione, dlatego też policjant zdecydował się na zgłoszenie sprawy. To był dopiero początek problemów.

Na początku kwietnia br. do komendy w Strzelinie zgłosił się policjant pracujący na co dzień w innej dolnośląskiej jednostce i poinformował, że pewien 30-latek z Wrocławia kieruje wobec niego groźby karalne przez jeden z popularnych komunikatorów internetowych.

Śledczy ujawnili dodatkowo w tej sprawie, że wrocławianin groził również pozbawieniem życia funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie między innymi poprzez odgrażanie się, że spali budynek jednostki. Groźby te wypowiedział w nagraniu video, które przesłał do pokrzywdzonego. W tej sprawie, w imieniu strzelińskich policjantów wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy złożył Komendant Powiatowy Policji w Strzelinie.

Mężczyzna został zatrzymany, następnie przedstawiono mu zarzuty nie tylko dotyczące kierowania gróźb karalnych, ale też z art 245 kodeksu karnego, który mówi o przemocy wobec stron postępowania. Wrocławianin grożąc próbował wpłynąć na zeznania pokrzywdzonego.

Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju i dozoru Policji, a także zakazał zbliżania się do pokrzywdzonych oraz kontaktowania się z nimi w jakikolwiek sposób.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony