Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte blisko 300 tysięcy złotych

Data publikacji 26.04.2021

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nysie zabezpieczyli podrobioną odzież i obuwie znanych firm. Łączna wartość oryginalnych odpowiedników wynosi blisko 300 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano 30-letniego obywatela Bułgarii. Za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę (21.04.2021 r.) policjanci nyskiej komendy zatrzymali 30-letniego obywatela Bułgarii, który na miejskim targowisku  w Nysie handlował podrobionym towarem. Na odzieży oraz butach sprzedawanych przez mężczyznę były naniesione znaki towarowe różnych znanych światowych marek. Wśród towarów oferowanych do sprzedaży były bluzy, koszulki, spodnie, czapki i buty.

Policjanci zabezpieczyli ponad 900 sztuk odzieży i ponad 350 par obuwia. Według wstępnej wyceny poniesione straty przez producentów opiewają na kwotę blisko 300 tysięcy złotych. Zatrzymany 30-latek, usłyszał już zarzuty nielegalnego handlu podrobionymi rzeczami. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / kp)

  • zabezpieczone kartony z odzieżą
  • dwaj policjanci zabezpieczają odzież
  • dwaj policjanci zabezpieczają odzież
  • policjant zabezpiecza odzież
  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę
  • kartony z zabezpieczoną odieżą
Powrót na górę strony