Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies doprowadził do włamywacza

Data publikacji 27.04.2021

Policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamanie do sklepu w gminie Zamość. Do sprawcy mundurowych doprowadził policyjny pies, który razem z funkcjonariuszami pracował na miejscu włamania. 20-latek został zatrzymany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Właściciel jednego ze sklepów ogólnospożywczych na terenie gminy Zamość powiadomił policjantów o dokonanym w nocy włamaniu. Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Jak ustalili policjanci, sprawca wybił dolną szybę w drzwiach wejściowych sklepu, przedostał się do wnętrza i zabrał alkohol oraz papierosy różnych marek. Właściciel wartość poniesionych strat oszacował na kwotę ponad 1500 złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się ustaleniem osoby odpowiedzialnej za włamanie. Razem z funkcjonariuszami na miejscu włamania pracował również policyjny pies. Czworonożny partner sierż. szt. Artura Lipskiego podjął trop i szybko doprowadził policjantów na posesję w gminie Zamość, zamieszkałą przez 20-latka. W mieszkaniu poza podejrzanym były też puszki po skradzionym ze sklepu alkoholu. 20-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.   

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony