Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyrazy wdzięczności motywują i „dodają skrzydeł”

Data publikacji 27.04.2021

Policjanci codziennie służą obywatelom. Podejmują tysiące interwencji, nierzadko ratują życie. Najlepszym podziękowaniem za codzienną służbę są wyrazy uznania, które docierają do policjantów. W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie dotarły trzy bardzo miłe pisma.

Policjanci nie czekają zwykle na dowody uznania za swoją codzienną pracę. Choć służba społeczeństwu nie jest łatwa i czasem wymaga wielu wyrzeczeń, funkcjonariusze wiedzą, na czym polega jej etos i zdają sobie sprawę, że obowiązuje on także po zdjęciu munduru.
Często stając w środku konfliktu dwóch stron, policjanci narażeni są na niechęć i brak zrozumienia dla wykonywanych przez siebie obowiązków. Mimo to codziennie podejmują tysiące interwencji i pomagają, nierzadko ratując życie i zdrowie obywateli.
Ponieważ to im służą, najlepszą nagrodą są wyrazy uznania, przekazane właśnie przez tych, dla których codziennie zakładają mundur.

Do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie dotarły w ostatnim czasie trzy bardzo miłe pisma, wyrażające wdzięczność za podejmowane przez policjantów interwencje.

Pierwsze przez ręce Pani Komendant przekazuje podziękowania za pomoc, której udzielili obywatelom Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie podinspektor Krzysztof Rakowski i Naczelnik Prewencji i Ruchu Drogowego lipnowskiej jednostki aspirant Wojciech Piotrowski. Funkcjonariusze nie zawahali się udzielić pomocy potrzebującym w trudnej sytuacji. Drugie podziękowania skierowane są do dzielnicowego Posterunku Policji w Skępem aspiranta sztabowego Jarosława Zalewskiego, który podjął czynności służbowe, mimo, że w czasie zdarzenia nie był na służbie i policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego starszej posterunkowej Zuzanny Hawryszczuk i sierżanta Arkadiusza Górczyńskiego, którzy finalnie zatrzymali sprawcę. W trzecim obywatel dziękuje za zaangażowanie i odzyskanie mienia policjantom Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego lipnowskiej jednostki.
Takie wyrazy wdzięczności cieszą i motywują do dalszej służby.

Dziękujemy, że pamiętacie o naszej codziennej służbie dla Was.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

 

 

  • podziękowania nr 1
  • podziękowania nr 2
  • podziękowania nr 3

Nagranie audio Audiodeskrypcja do podziękowań nr 1

Pobierz plik Audiodeskrypcja do podziękowań nr 1 (format mp3 - rozmiar 2.88 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do podziękowań nr 2

Pobierz plik Audiodeskrypcja do podziękowań nr 2 (format mp3 - rozmiar 643.76 KB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do podziękowań nr 3

Pobierz plik Audiodeskrypcja do podziękowań nr 3 (format mp3 - rozmiar 2.8 MB)

Powrót na górę strony