Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w zapewnieniu opieki dla schorowanej 80-latki

Data publikacji 29.04.2021

„…Jesteśmy wdzięczne, że mamy takiego przyjaznego i kulturalnego opiekuna dzielnicy. W tych nerwowych czasach, taki pracownik komisariatu stwarza poczucie bezpieczeństwa obywateli.” – to fragment podziękowań dla aspiranta sztabowego Cezarego Piłata – dzielnicowego z Komisariatu Czwartego Policji w Lublinie za pomoc w zapewnieniu opieki dla schorowanej 80-latki.

Policjanci w codziennej służbie spotykają się z różnymi sprawami. Do każdej z nich mundurowi starają się podchodzić indywidualnie, tak aby zrozumieć oczekiwania społeczeństwa. Najczęściej ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem jest dzielnicowy, który podczas codziennej służby musi mierzyć się z rozmaitymi sprawami. Często policjant rewiru dzielnicowych pełni rolę mediatora w konfliktach społecznych oraz niesie pomoc potrzebującym mieszkańcom swojego rejonu.

Przed takim zadaniem w ostatnim czasie stanął dzielnicowy z 4 komisariatu w Lublinie asp. szt. Cezary Piłat. Funkcjonariusz zaangażował się w niesienie pomocy schorowanej 80-latce. Policjant reagując na sygnały mieszkańców zadbał, aby emerytka otrzymała odpowiednią opiekę.

Starania i zaangażowanie policjanta doceniły sąsiadki starszej pani. W podziękowaniach jakie skierowały do Komendanta 4. komisariatu w Lublinie wielokrotnie doceniają jego merytoryczne i skuteczne działania oraz serdeczność w kontaktach z mieszkańcami pisząc m.in.: „…jesteśmy wdzięczne, że mamy takiego przyjaznego i kulturalnego opiekuna dzielnicy. W tych nerwowych czasach, taki pracownik komisariatu stwarza poczucie bezpieczeństwa obywateli.”

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony