Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi ewakuowali mieszkańców płonącego budynku

Data publikacji 29.04.2021

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, patrolując miasto, zauważyli pożar bloku przy ulicy Wybickiego. Policjanci o zdarzeniu poinformowali dyżurnego jednostki, który na miejsce pożaru wezwał Straż Pożarną i karetkę pogotowia. Policjanci do momentu przyjazdu Straży Pożarnej ewakuowali z budynku 7 osób.

28 kwietnia br. Przed godziną 12:00 dzielnicowi patrolowali ulicę Wybickiego, w pewnym momencie zauważyli, że z garażu jednego z budynków przy tej ulicy wydobywa się ogień. Policjanci podjechali na miejsce i natychmiast za pośrednictwem dyżurnego starogardzkiej komendy wezwali Straż Pożarną i karetkę pogotowia. Ponadto funkcjonariusze do momentu przyjazdu Straży Pożarnej ewakuowali z budynku 7 osób. W tym samym czasie do dyżurnego starogardzkiej komendy wpłynęły  również informację od mieszkańców o zaistniałym zdarzeniu.

Po krótkim czasie na miejsce przyjechała Straż Pożarna, która bardzo szybko rozpoczęła gaszenie ognia. W wyniku pożaru poszkodowany został 28-letni mężczyzna, który z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala.

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające, które pozwolą ustalić okoliczności i przyczynę powstania pożaru.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • radiowóz policyjny, samochody osobowe i wóz strażacki stojące przed budynkami mieszkalnymi
  • radiowóz policyjny, samochody osobowe i wóz strażacki stojące przed budynkami mieszkalnymi, w głębi strażacy
  • strażacy i policjantka stoją obok budynku mieszkalnego
Powrót na górę strony