Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca potrącił piesze i uciekł

Data publikacji 30.04.2021

49-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska, który kierując fordem w miejscowości Machnów Nowy potrącił dwie piesze i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowane 49 i 25-latka z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. W wyniku szybkich działań, policjanci „drogówki” odnaleźli forda, który został porzucony w miejscowości Wierzbica oraz zatrzymali 49-latka, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, 29.04.2021 r., około godziny 16:30 dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Machnów Nowy doszło do potrącenia dwóch pieszych.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kobiety poruszały się lewą stroną drogi w kierunku Machnowa Nowego, kiedy nagle z naprzeciwka z dużą prędkością pojawił się samochód. Na łuku drogi kierujący stracił panowanie nad pojazdem i swoim prawym lusterkiem zaczepił o piesze. Siła uderzenia była na tyle duża, że lusterko z pojazdu zostało urwane, a matka z córka wpadły do rowu.

49-letni kierujący wysiadł z forda, spojrzał w stronę kobiet i odjechał w kierunku miejscowości Wierzbica. Wówczas jedna z kobiet rozpoznała sprawcę potrącenia.

W wyniku szybkich działań policjanci „drogówki” odnaleźli forda, który został porzucony za budynkami w miejscowości Wierzbica. W niedalekiej odległości od pojazdu znajdował się również sprawca zdarzenia, który swoją ucieczkę tłumaczył tym, że „chwilowo spanikował”. Jak się jednak okazało, powodem ucieczki był stan nietrzeźwości mężczyzny, miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 49-latek odpowie przed sądem.

(KWP w Lublinie/ mw)

Powrót na górę strony