Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał pijany i wbrew sądowemu zakazowi - zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 04.05.2021

Policjantem jest się nie tylko podczas służby, ale również poza nią. Udowodnił to wejherowski policjant, dla którego również w czasie wolnym, najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Szybka reakcja funkcjonariusza zakończyła dalszą jazdę nietrzeźwego kierowcy, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, i jechał wbrew sądowemu zakazowi. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

W minioną sobotę, 01.05.br., po zakończonej służbie policjant wejherowskiej komendy, który na co dzień pełni służbę w wydziale ruchu drogowego, zwrócił uwagę na jadącego przed nim całą szerokością jezdni volkswagena. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Policjant, aby nie dopuścić do tragedii na drodze, od razu podjął interwencję, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i powiadomił oficera dyżurnego jednostki, który wysłał na miejsce innych policjantów.

Badanie alkomatem wykazało u 28-latka ponad 2 promile, a po sprawdzeniu jego danych okazało się, że mężczyzna jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego do listopada 2024 roku.

O dalszym losie kierowcy zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości stanowi zagrożenie na drodze, zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego każdy z nas ma obywatelski obowiązek, nie dopuścić do zaistnienia sytuacji, gdy osoba pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony