Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo "na policjanta"

Data publikacji 05.05.2021

Policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Pod koniec kwietnia ofiarą oszusta padła białostoczanka, która straciła ponad 30 tysięcy złotych. W całym procederze 48-latek pełnił rolę "odbieraka". Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W piątek, 30.04.2021 r., białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, przy współpracy funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zatrzymali podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br., na osiedlu Antoniuk w Białymstoku. Wówczas do 83-latki zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta powiedział, że dokumenty ubezpieczeniowe seniorki zostały skradzione. Dodał, że w tej sytuacji kobieta musi zabezpieczyć swoje oszczędności. Kontynuując rozmowę, polecił kobiecie przekazać wszystkie pieniądze jego koledze, który też jest policjantem. 83-latka niestety uwierzyła w całą historię i w efekcie straciła ponad 30 tysięcy złotych. 

W wyniku szeregu ustaleń policjanci ustalili tożsamość podejrzanego. Okazał się nim 48-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna został zatrzymany w Białymstoku na dworcu, tuż po tym, jak wyszedł z autobusu. Jak ustalili policjanci, w całym procederze podejrzany pełnił rolę "odbieraka". 48-latek usłyszał zarzut oszustwa i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. 

Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białymstoku / mw)

  • pobieranie odcisków od zatrzymanego
  • policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki
  • dwaj nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony