Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali koparko-ładowarkę wartą pół miliona złotych

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z łęczyckiej komendy odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę wartą pół miliona złotych. W związku z tą sprawą zatrzymano 24-latka, który odpowie za kradzież z włamaniem maszyny budowlanej. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy.

Policjanci z łęczyckiej komendy 1 maja br. zostali zawiadomieni o kradzieży koparko-ładowarki wartej pół miliona złotych. Maszyna miała zostać skradziona z placu budowy znajdującego się w rejonie remontowanego odcinka drogi krajowej w Łęczycy. Traktując takie sprawy priorytetowo, miejscowi policjanci nawiązali współpracę z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W rezultacie łódzcy kryminalni 4 maja br. namierzyli skradzioną maszynę na terenie jednej z ulic w Aleksandrowie Łódzkim a w niej 24-latka. Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy obu jednostek mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odzyskane mienie jeszcze tego samego dnia trafiło do właściciela.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu zgierskiego zarzutu kradzieży z włamaniem koparko-ładowarki. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy, która skieruje wniosek do sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony