Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kosakowa wyróżnieni przez wójta gminy Kosakowo

Data publikacji 06.05.2021

Policjanci z Kosakowa st. post. Monika Mularska i sierż. Michał Poźniak podczas pożaru domu jako pierwsi podjęli zdecydowane działania na miejscu zdarzenia. Z domu, w którym wybuchł pożar, wyprowadzili 86-latka. Wczoraj za ich postawę podziękował im wójt gminy Kosakowo Pan Marcin Majek.

Do zdarzenia doszło 11 marca br. W nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o płonącym domu jednorodzinnym w Mostach. Natychmiast na miejsce skierowano funkcjonariuszy z Kosakowa. Cały budynek znajdował się w płomieniach, a przed nim stał 38-letni zgłaszający. Jak się okazało, w środku znajdował się człowiek. Funkcjonariusze wraz z 38-letnim mężczyzną natychmiast zaczęli działać. Zgłaszający siekierą wybił okno, a następnie wyważył drzwi, które prowadziły do pokoju, w którym znajdował się śpiący 86-latek.

Mieszkaniec nie słyszał spieszących mu z pomocą stróżów prawa i był zaskoczony ich widokiem, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia. Wybudzony przez mundurowych został natychmiast ewakuowany z płonącego budynku na zewnątrz. Mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia i trafił pod opiekę lekarza.

Zachowanie zimnej krwi przez policjantów i zgłaszającego spowodowało, że 86-letni mężczyzna nie uległ zaczadzeniu i z całej sytuacji wyszedł bez żadnych obrażeń. Gdyby nie sprawna i umiejętna interwencja mogłoby dojść do jeszcze większej tragedii.

Wyrazy uznania  za wzorową służbę, której celem jest troska o bezpieczeństwo obywateli przekazał wójt gminy Kosakowo, który złożył podziękowania i gratulacje st. post. Monice Mularskiej i sierż. Michałowi Poźniakowi za ich niecodzienną odwagę i męstwo, którymi wykazali się ratując mężczyznę z płonącego budynku.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • umundurowani policjantka i policjant otrzymują z rąk burmistrza podziękowania
  • umundurowani policjantka i policjant otrzymują z rąk burmistrza podziękowania
Powrót na górę strony