Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uwięzionej sarnie

Zaklinowana w ogrodzeniu posesji i przestraszona sarna wróciła już do swojego naturalnego środowiska. Dzięki zgłoszeniu mieszkańca Gostyni i szybkiej interwencji policjantów, przerażone zwierzę trafiło pod opiekę pracowników Leśnego Pogotowia. Mundurowi zgodnie przyznają, że choć zdarzenie dosyć nietypowe, jego pozytywny finał przysporzył im ogromnej radości i satysfakcji.

W minioną sobotę (8 maja br.) po godzinie 7.00 policjanci z mikołowskiej patrolówki otrzymali zgłoszenie o zaplątanej w siatkę ogrodzeniową posesji sarnie, która nie potrafi samodzielnie wydostać się z pułapki. Na miejscu zastali właściciela terenu, który wskazał im feralne miejsce, a następnie pomógł mundurowym w tej niecodziennej ratowniczej akcji.

Widać było, że zwierze wcześniej próbowało wyrwać się z pułapki, co poskutkowało jedynie ranami w okolicy kończyn. Do czasu przyjazdu pracowników Leśnego Pogotowia policjanci zaopiekowali się sarną.

Dziś swoją weekendową interwencję wspominają z wyjątkowym sentymentem i cieszą się, że mogli pomóc zwierzęciu wrócić do swojego naturalnego środowiska.

(KWP w Katowicach / kp)

  • wygięte przez zwierzę ogrodzenie posesji
  • drzwi samochodu Leśnego Pogotowia, w tle widać policyjny radiowóz
  • sarna w klatce
  • dwaj policjanci kucają przy ogrodzeniu gdzie zakleszczyła się sarna
Powrót na górę strony