Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogromne siły zaangażowane w poszukiwania dwóch nastolatków

Data publikacji 11.05.2021

Lubuscy policjanci prowadzą intensywne poszukiwania dwóch chłopców, którzy wyszli z domu i do chwili obecnej nie powrócili. W działania zaangażowanych jest ponad 150 policjantów wspieranych przez strażaków i mieszkańców. W poszukiwaniach funkcjonariusze wykorzystują policyjny śmigłowiec, łodzie motorowe, noktowizory, drony, kamery termowizyjne, psy tropiące oraz quady. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych nastolatków.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 maja) wśród policjantów z powiatu zielonogórskiego ogłoszono alarm. Wszystko za sprawą zaginięcia dwóch nastolatków. Chłopcy około godziny 15 w miejscowości Ledno wyszli z domu przy posesji numer 8 i do chwili obecnej nie nawiązali kontaktu z rodziną.

Do poszukiwań skierowano policjantów z wszystkich pionów, a zielonogórskich funkcjonariuszy wspierają koledzy z innych jednostek garnizonu lubuskiego, a także strażacy i mieszkańcy. Od początku działań, brało w nich udział już ponad 200 osób. Poszukiwania prowadzone są z ziemi, wody i powietrza. Policyjne oddziały prewencji przeczesują i sprawdzają tereny zielone: pola, łąki i lasy. Są w tym wspomagani przez przewodników z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej. Funkcjonariusze do działań wykorzystują nowoczesny sprzęt taki jak łodzie motorowe, kamery noktowizyjne i quady, które ułatwiają poruszanie się w trudnym terenie. Dzięki dronom i policyjnemu śmigłowcowi posiadającymi kamery termowizyjne, obszar poszukiwań sprawdzany jest również z powietrza. Wszystko po to, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych chłopców.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych chłopcach proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

Fotokomunikat dotyczący zaginionych chłopców: POLICJA SZUKA ZAGIONIONEGO NASTOLATKA

 

młodszy aspirant Mateusz Sławek

Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Foto/video: podinspektor Małgorzata Stanisławska

 • strażacy i policjanci stoją przed radiowozem
 • Policyjne radiowozy.
 • Funkcjonariusz straży pożarnej przed komputerem, na której widać mapy.
 • Policjanci sprawdzający tereny zielone w poszukiwaniu zaginionych nastolatków.
 • Policyjny radiowóz, a w tle strażacy.
 • Policyjna łódź, a w tle policjanci i funkcjonariusze innych służb.
 • Policjanci i strażacy stojący przy pojeździe straży pożarnej.
 • Policjanci i strażacy sprawdzają mapy.
 • Strażacy, którzy sprawdzają okoliczne tereny.
 • Policyjne radiowozy, a obok nich policjanci.
 • Policyjny helikopter na niebie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.6 MB)

Powrót na górę strony