Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań chłopca. Policjanci odnaleźli 5-latka

Data publikacji 11.05.2021

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie odnaleźli poszukiwanego 5-latka. Chłopiec zaginął w trakcie wyjazdu z ojcem do Arboretum w Wojsławicach. Na szczęście w tym przypadku wszystko zakończyło się dobrze. Chłopiec, choć zapłakany, ale cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów w okolicach parkingu przy ogrodzie botanicznym.

9 maja br. po godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dziecka. Okazało się, że 5-latek wraz z tatą był w wojsławickim ogrodzie botanicznym. Około godziny 12.00 chłopiec niepostrzeżenie się oddalił. Rodzic przez dwie godziny sam prowadził poszukiwania, zanim zdecydował się powiadomić Policję.

W związku z tym, na miejsce zostali niezwłocznie skierowani policjanci będący w służbie, a Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie ogłosił alarm dla całej jednostki.

Na szczęście w tym przypadku wszystko zakończyło się dobrze. Chłopiec, choć zapłakany, ale cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów w okolicach parkingu przy Arboretum.

Pamiętajmy, żeby reagować kiedy spotkamy dziecko, które wygląda na przestraszone, a nie ma przy nim opiekuna. Zainteresujmy się jego losem, a w uzasadnionych przypadkach poinformujmy o takiej sytuacji odpowiednie służby lub Policję.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony