Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Czersku - Policja apeluje o ostrożność

Data publikacji 12.05.2021

Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 51-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj po południu przy ul. Lipowej w Czersku. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że cyklista jadąc chodnikiem najprawdopodobniej zjechał z niego bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd jadący w tym samym kierunku. Kierujący mercedesem był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, 11.05.2021 r., po południu ok. 15:40  dyżurny chojnickiej Policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło na ul. Lipowej w Czersku. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policjantów z miejscowego komisariatu oraz funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Chojnicach zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że 25-letni obywatel Mołdawii kierujący mercedesem jadąc w kierunku ul. Wielewskiej potrącił rowerzystę, który poruszał się chodnikiem i prawdopodobnie zjechał z niego bezpośrednio pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. Cyklista w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca mercedesa był trzeźwy. Samochód oraz rower trafiły na policyjny parking.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony