Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi

Data publikacji 13.05.2021

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu przejęli ponad tysiąc krzaków konopi indyjskich, blisko 3 kg suszu marihuany oraz sprzęt do uprawy roślin. Zarzuty usłyszało dwóch zatrzymanych do śledztwa mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj (12.05.2021 r.) inowrocławscy kryminalni doprowadzili do prokuratora i sądu dwóch mężczyzn  w związku ze sprawą nielegalnej plantacji marihuany. Obaj zostali zatrzymani we wtorek (11.05) podczas realizacji kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu na terenie gminy Dąbrowa Biskupia.

Policjanci KWP w Bydgoszczy zdobyli informację, że w jednej z firm prowadzony jest nielegalny proceder związany z produkcją narkotyków. Typowanie i trafienie było konkretne. Policjanci wkroczyli na teren posesji i dokładnie przeszukali jej pomieszczenia. Tam ujawnili liczne skrzynie i pojemniki z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Dwa pomieszczenia, wypełnione roślinami, były wyposażone w wentylatory i specjalne oświetlenie. Policjanci zabezpieczyli ponad 1000 roślin konopi, 2,8 kg suszu roślinnego gotowego na handel, liczne opakowania z nasionami, wagę i strunowe woreczki.

Przez wiele godzin trwały oględziny miejsca i zabezpieczanie całej powierzchni plantacji. Z zabezpieczonej ilości krzewów konopi można było wyprodukować, jak szacują kryminalni, ponad 30 kg suszu marihuany.

Do sprawy został zatrzymany 51-letni właściciel budynku i przebywający na tym terenie 58-letni mężczyzna.

Na podstawie zabezpieczonych dowodów w środę (12.05) mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratora oraz sądu. Tam usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: prowadzenia uprawy znacznej ilości konopi indyjskich i wprowadzania ich do obrotu w celu osiągnięcia korzyści materialnej.

Decyzją sądu podejrzani na najbliższe 2 miesiące zostali tymczasowo aresztowani.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • widok na regały z donicami konopi indyjskich
  • niebieska beczka z nawozem stoi na podłodze
  • widok na donice konopi indyjskich w skrzyni
  • widok na zamknięte skrzynie
  • widok na donice z krzewami konopi indyjskich
  • widok na zamknięte skrzynie
  • w zamkniętej przezroczystej skrzyni znajdują się donice z małymi krzewami konopi indyjskich
  • w zamkniętej przezroczystej skrzyni znajdują się donice z małymi krzewami konopi indyjskich
Powrót na górę strony