Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch – wybrane zmiany w przepisach

Data publikacji 15.05.2021

20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.

Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

Biuro Ruchu Drogowego KGP

Film KWP w Olsztynie: Zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch

 

 
Powyższy film rozpoczyna plansza z logo i napisem Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Na kolejnych ujęciach widać animowaną przestrzeń miejską oraz urządzenia, takie jak hulajnoga, rower, autobus, deskorolka oraz postać korzystającą z hulajnogi w ruchu miejskim obok samochodu. Na kolejnych planszach omówione zostały nowe przepisy ruchu drogowego. Rysunki obrazują to co jest zawarte w treści komunikatu. Film kończy plansza z logo i napisem "Wydział Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie".

 

Powrót na górę strony