Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 19.05.2021

Policjanci po kilku godzinach prowadzonych poszukiwań odnaleźli 58-letniego radomszczanina. Chory mężczyzna w porę został przekazany pod specjalistyczną opiekę medyczną.

18 maja 2021 roku dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie w sprawie zaginięcia 58-letniego mieszkańca Radomska. Z przekazanych przez zaniepokojonego sąsiada informacji wynikało, że 58-latek jest osobą przewlekle chorą i przyjmuje silne leki mogące zaburzać postrzeganie rzeczywistości. Zaalarmowani funkcjonariusze zebrali niezbędne do identyfikacji osoby dane i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania były prowadzone na terenie całego miasta. Policjanci rozpytywali napotkane osoby, sprawdzali placówki medyczne, parki, skwery i inne miejsca ogólnodostępne. Tuż przed północą jeden z patroli na przystanku autobusowym zauważył dwie osoby. Wygląd jednej z nich odpowiadał ustalonemu rysopisowi zaginionego. Chwilę później okazało się, że jest to poszukiwany 58-latek. Drugi z mężczyzn powiedział, że kiedy szedł po zakupy zobaczył leżącego na chodniku człowieka, pomógł mu wstać, usiąść w wiacie przystankowej i próbował z nim porozmawiać. Nie wiedział, że osoba której udzielił pomocy jest osobą zaginioną. 58-latek w rozmowie z funkcjonariuszami nie był w stanie określić gdzie się znajduje. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.  

Policjanci zwracają się z prośbą o jak najszybsze informowanie Policji w przypadku zaginięć osób, gdyż upływ czas od momentu zaginięcia do zgłoszenia ma duże znaczenie w skuteczności podjętych działań.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony