Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 11-latka

Data publikacji 24.05.2021

Policjanci z katowickiej komendy ustalili i zatrzymali 41-letniego mieszkańca Sosnowca, mogącego mieć związek z zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic. Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca...

W sobotę wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali powiadomieni o zaginięciu 11-letniego Sebastiana, który nie wrócił do domu po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania, do których włączyli się również strażacy z psami do poszukiwań osób, przeczesując wspólnie z policjantami z Katowic i katowickiego oddziału prewencji okolicę miejsca zaginięcia i sąsiednie dzielnice. Równocześnie działania operacyjne mające na celu odnalezienie chłopca podjęli również kryminalni z katowickiej jednostki Policji oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Kryminalni ustalili, że za zaginięciem chłopca może stać osoba poruszająca się samochodem marki Ford. Od momentu wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu, policjanci w niespełna 40 minut dotarli do jego właściciela, mimo tego, że nie przebywał w miejscu swojego zameldowania. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna został zatrzymany, a w rozmowie ze śledczymi przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka. Wkrótce policjanci odnaleźli na terenie miejsca budowy w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. Wczoraj przez wiele godzin pracowała tam ekipa dochodzeniowo-śledcza z Katowic oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa. Zatrzymany w sprawie zabójstwa 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce stanie przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo mężczyźnie może grozić nawet dożywotnie więzienie.

  • Policjanci w kamizelkach odblaskowych stoją tyłem, a w tle stoi radiowóz policyjny.
  • Policjant, ratownicy medyczni i technik kryminalistyki pracują na miejscu odnalezienia ciała zaginionego chłopca.
  • Funkcjonariusze ubrani w kombinezony ochronne pracują ma miejscu odnalezienia ciała.
  • Mężczyźni w kombinezonach ochronnych pracują ma miejscu odnalezienia ciała i zbierają ślady.
  • Grupa dochodzeniowo śledcza podczas wykonywania czynności. Na zdjęciu są 4 osoby w kombinezonach lub kamizelkach policyjnych.
  • Fragment sylwetek policjantów stojących przy nieoznakowanym radiowozie, w którym znajduje się zatrzymany mężczyzna, siedzący w środku.
  • Technik zbiera ślady.
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Opis filmu: Film z prowadzenia zatrzymanego i miejsca odnalezienia ciała.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.46 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 694.49 KB)

Powrót na górę strony