Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Hanter, pies służbowy odnalazł skradzione mienie tuż po przestępstwie

Data publikacji 25.05.2021

Kiedy Hanter, policyjny pies służbowy przyjechał wraz ze swoim przewodnikiem na miejsce przestępstwa, od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi po kilkuset metrach doprowadził policjantów do skradzionego i ukrytego w polu mienia. Zrabowany łup został odzyskany, a policjanci ustalają osobę, która dokonała tej kradzieży.

21 maja br., w nocy, policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na teren lokalnej firmy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, a tam okazało się, że nieznany sprawca włamał się do stalowego kojca, skąd zabrał kilka butli z gazem przeznaczonych do uzupełniania klimatyzacji.

Na miejsce został wezwany również policjant z psem służbowym z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Wydziału Sztab Policji poznańskiej komendy. Po szybkim rozpoznaniu miejsca przestępstwa Hanter, pies służbowy, od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi poprowadził policjanta kilkaset metrów w stronę pola, gdzie jak się okazało został ukryty łup.

Na miejscu, w trawie, funkcjonariusze odnaleźli osiem butli gazowych, których szacunkowa wartość została wyceniana na blisko 25 tysięcy złotych. Towar wrócił już do przedsiębiorcy, a policjanci zajmują się ustaleniem sprawcy kradzieży.  

(KWP w Poznaniu / mw)

  • pies służbowy Hanter ze skradzionym mieniem, które odnalazł
  • pies służbowy Hanter ze skradzionym mieniem, które odnalazł
Powrót na górę strony