Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali domową wytwórnię narkotyków

Data publikacji 27.05.2021

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska Białej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z policjantami Laboratorium Kryminalistyki KWP w Krakowie zlikwidowali domową wytwórnię narkotyków w Suchej Beskidzkiej. Zatrzymano 4 osoby.

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego Policji z Bielska-Białej ustalili, że w powiecie suskim może mieć miejsce nielegalne wytwarzanie substancji psychoaktywnych w postaci amfetaminy. 24 maja 2021 r. podczas przeszukania  wytypowanej  posesji w Suchej Beskidzkiej funkcjonariusze z CBŚP, z Laboratorium kryminalistycznego KWP w Krakowie i z miejscowej komendy powiatowej zabezpieczyli szereg substancji chemicznych, komponentów do wytwarzania substancji psychoaktywnych oraz już gotowe narkotyki tj.  ponad 170g amfetaminy i około 1300g substancji psychotropowej w postaci MDMA/Ecstasy. 
Podczas akcji zatrzymano 4 osoby w wieku od 19 do 31 lat. Są mieszkańcami Bielska-Białej, Suchej Beskidzkiej i gminy Maków Podhalański . Na chwilę obecną przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i MDMA/Ecstasy. Nie wykluczone są dalsze zarzuty po uzyskaniu wyników badań z laboratorium kryminalistyki w zakresie stwierdzenia linii wytwarzania substancji psychotropowych.
Wobec podejrzanych  prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suchej Beskidzkiej, która powierzyła dalsze prowadzenie  czynności policjantom z KPP w Suchej Beskidzkiej.
 

Powrót na górę strony