Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali grupę włamywaczy, która mogła działać na terenie całej Polski

Data publikacji 01.06.2021

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni usłyszeli na chwilę obecną łącznie 10 zarzutów. Pokrzywdzeni wstępnie wycenili straty spowodowane przez włamywaczy na blisko 180 tys. zł. Mundurowi w toku wykonanych czynności odzyskali część skradzionego mienia. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana na najbliższe 3 miesiące.

Od początku roku policjanci z Wałbrzycha otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do mieszkań na terenie miasta. Sprawcy wyłamywali zamki w drzwiach i z pomieszczeń kradli najcenniejsze przedmioty, takie jak: laptopy, biżuteria, zegarki i pieniądze.

Funkcjonariusze na miejscu każdego z takich włamań zabezpieczali ślady i wykonywali szereg innych czynności procesowych. W tym samym czasie policjanci kryminalni rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sprawców. Prowadzone działania operacyjne przynosiły kolejne ustalenia, które znacząco zawężały krąg podejrzewanych osób.

W rezultacie szeroko zakrojonych działań w minionym tygodniu kryminalni z wałbrzyskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na autostradzie A4 zatrzymali trzech obywateli Gruzji. Wracali oni właśnie z kolejnego włamania, a w aucie, którym się poruszali, mundurowi ujawnili skradzione przedmioty. Dodatkowo przeszukując wynajmowane przez nich mieszkanie we Wrocławiu, policjanci odnaleźli kolejne rzeczy pochodzące z włamań. Były wśród nich między innymi: telefony, zegarki, biżuteria, pieniądze i ubrania, w których mężczyźni prowadzili swój przestępczy proceder, a także pistolet gazowy wraz z amunicją.

Zatrzymani usłyszeli już 10 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Jednak gdy śledczy zaczęli gromadzić materiał dowodowy w tej sprawie, ustalono, że ślady tego przestępczego procederu sięgają również na teren województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego. Decyzją sądu trzech obywateli Gruzji zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • Policjant w kamizelce prowadzi zatrzymanego mężczyzne
  • zabezpieczony przedmioty poukładane na blacie
  • policjant w rękawiczkach ściąga odciski palców z rąk zatrzymanego mężczyzny
  • pistolet i naboje
  • prowadzenie mężczyzny
  • zatrzymanie mężczyzny i zakładanie kajdanek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.05 MB)

Pliki do pobrania

  • 95.03 KB
    Deskrypcja_filmu.pdf
Powrót na górę strony