Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli zaginionego 67-latka

Data publikacji 04.06.2021

Zakończyły się intensywne poszukiwania zaginionego 67-letniego mężczyzny. Dzięki współpracy polsko-czeskiej Policji został on odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie Republiki Czeskiej. Poszukiwania zaginionego trwały kilka godzin, a uczestniczyli w nich oprócz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, strażacy oraz policjanci ze Wspólnej Placówki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju.

Przedwczoraj, 02.06.2021 r., około 17.50 policjanci powiatu kłodzkiego zostali powiadomieni o zaginięciu 67-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

Funkcjonariusze niezwłocznie po otrzymaniu danych personalnych zaginionego mężczyzny oraz jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania. Podczas prowadzonych działań mundurowi ustalili, że 1 czerwca bieżącego roku około godziny 14.30 mężczyzna wyszedł ze swojego mieszkania. Jak wynikało ze zgłoszenia, 67-latek wyruszył rowerem i nikogo o tym nie poinformował.

Policjanci sprawdzali pobliski teren. Rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Mundurowi skontrolowali wiele miejsc, w których mógł przebywać zaginiony takich jak dworce, parki, ścieżki rowerowe, parkingi, sprawdzili zapisy monitoringu. W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyli funkcjonariusze powiatu kłodzkiego oraz strażacy. Czynności prowadzone były przez kilka godzin, zarówno w lesie oraz na drogach. Ponadto istniały obawy, że 67-latek mógł pojechać rowerem w kierunku granicy z Czechami. W tej sprawie nawiązano kontakt z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - Wspólną Placówką w Kudowie-Zdroju. Informacja o odnalezieniu mężczyzny została przesłana już około godz. 22.30. Policjanci ustalili, że zaginiony przebywa w szpitalu na terenie Republiki Czeskiej i jest pod opieką lekarzy o czym powiadomiono rodzinę.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony