Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań dwóch mężczyzn

Data publikacji 07.06.2021

W miniony weekend policjanci jarosławskiej komendy poszukiwali dwóch zaginionych osób. Jedną z nich był 61-letni mieszkaniec gminy Roźwienica, który pożegnał się z rodziną i poszedł w kierunku lasu. Po niespełna dwóch godzinach został odnaleziony. W sobotę i w niedzielę policjanci szukali też zaginionego 55-letniego mieszkańca gminy Wólka Pełkińska. I w tym przypadku poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

W piątek, 04.06.br., o godz. 20.30 policjanci z komendy powiatowej w Jarosławiu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 61-letniego mężczyzny. Mieszkaniec gminy Roźwienica około godz. 17.30 pożegnał się z rodziną i poszedł prawdopodobnie w kierunku lasu. Funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku ustalili jego rysopis i przekazali wszystkim patrolom. Policjanci sprawdzali rejon w pobliżu miejsca zamieszkania mężczyzny. Poszukiwania zostały rozszerzone także na pobliski kompleks leśny. Po niespełna dwóch godzinach patrol jarosławskiej drogówki, na drodze pomiędzy Bystrowicami a Roźwienicą, zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Okazało się, że to poszukiwany 61-latek. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

W sobotę i w niedzielę, 05. i 06.06.br., policjanci prowadzili poszukiwania 55-letniego mieszkańca Wólki Pełkińskiej. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna opuścił miejsce swojego zamieszkania w sobotę, przed godz. 19. Zaginiony wziął rower i pojechał w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina zaalarmowała policjantów, ponieważ mężczyzna nie był zdolny do samodzielnej egzystencji, wymagał przyjmowania leków oraz tracił orientację w terenie. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działaniach brał udział przewodnik z psem służbowym, włączyli się także funkcjonariusze Straży Granicznej, strażacy z PSP Jarosław, OSP Wólka Pełkińska oraz OSP Pawłosiów.

Dokonano sprawdzeń rejonu miejsca zamieszkania mężczyzny, jak też placówek medycznych, dworców, parków i innych miejsc ogólnodostępnych. Działania trwały całą noc. W niedzielę, po godz. 8 policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego, na drodze polnej w Ujeznej zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi zaginionego. Okazało się, że jest to poszukiwany 55-latek. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że gdy się ściemniło próbował wracać na skróty do domu, jednak się zgubił i noc spędził w lesie.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście odnaleziony 55-latek nie potrzebował pomocy medycznej i został przekazany rodzinie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony