Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do jubilera i ukradł biżuterię

Data publikacji 07.06.2021

Gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego wspólnie z naczelnikiem wydziału prewencji zatrzymali w pościgu pieszym 32-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do sklepu jubilerskiego i posiadanie narkotyków. Jego łupem padła biżuteria. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o włamaniu do jubilera gnieźnieńscy policjanci otrzymali 1 czerwca br. przed godziną 5:00. W dzielnicy Stare Miasto w Gnieźnie sprawca włamał się do jednego ze sklepów jubilerskich. Następnie z gablot skradł różne wyroby jubilerskie, po czym w pośpiechu oddalił się z miejsca przestępstwa.

Jego tropem ruszyli funkcjonariusze referatu patrolowo - interwencyjnego wraz z naczelnikiem wydziału prewencji. Złodziej został zatrzymany podczas pieszego pościgu w pobliżu kościoła archikatedralnego. Miał przy sobie skradzioną biżuterię oraz dwa pojemniki z białym proszkiem, jeden z suszem roślinnym i jeden z brązową substancją oraz zwitek z krystaliczną substancją. W sumie ponad 20 gramów brutto, jak wykazało wstępnie przeprowadzone przez techników kryminalistyki zabronionych substancji.

Zatrzymany 32-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego został umieszczony w policyjnym areszcie.
Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielce.

Materiał dowodowy zebrany przez prowadzących tę sprawę funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec 32-latka policyjny dozór. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • odzyskana biżuteria
  • odzyskana biżuteria
  • odzyskana biżuteria
  • odzyskana biżuteria
  • odzyskana biżuteria
  • odzyskana biżuteria
Powrót na górę strony