Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 26-latka podejrzanego o podpalenie budynku

Data publikacji 09.06.2021

Piekarscy kryminalni zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o podpalenie siedziby lokalnego klubu piłkarskiego oraz kradzież jego wyposażenia. Łączna wartość poniesionych strat została oszacowana na ponad 400 tysięcy złotych. Decyzją sądu mieszkaniec Piekar Śląskich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W zeszły piątek 4 czerwca 2021 r., po godz. 6:00, dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące dymu wydobywającego się z budynku mieszczącego się na terenie jednej z dzielnic Piekar Śląskich. Na miejscu policjanci zobaczyli liczne ślady włamania oraz potwierdzili fakt zadymienia wewnątrz budynku. Po interwencji miejscowych strażaków możliwe było wykonanie czynności procesowych. W wyniku działań stróżów prawa z wydziału kryminalnego już trzy dni po zdarzeniu zatrzymany został 26-letni mężczyzna. W toku wykonanych czynności odzyskano również część skradzionego mienia należącego do lokalnego klubu. Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany włamał się do wnętrza budynku, skąd dokonał kradzieży, a następnie podpalił lokal, powodując straty sięgające przeszło 400 tys. złotych.

Łącznie zatrzymany usłyszał cztery zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Dzisiaj mieszkaniec Piekar Śląskich stanął przed sądem, który zadecydował, że wandal najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony