Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej 92-latki

Data publikacji 11.06.2021

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-latki, która zaginęła na terenie gminy Trzeszczany. W akcji brało udział wiele służb oraz policyjny dron z termowizją. Po wielogodzinnych poszukiwaniach policjanci z Trzeszczan odnaleźli kobietę w lesie 3 kilometry od jej domu. 92-latka cała i zdrowa z bukietem kwiatów powróciła do domu.

Odnalezieniem całej i zdrowej 92-letniej mieszkanki gminy Trzeszczany zakończyły się poszukiwania w które zaangażowało się wiele służb z użyciem specjalistycznego sprzętu. W poszukiwania, które rozpoczęły się w środę wieczorem, 09.06.2021 r., a zakończyły wczoraj przed południem zaangażowali się policjanci z dronem z termowizją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, policjanci z Hrubieszowa, Straż Graniczna z Hrubieszowa, Horodła i Chłopiatyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Mołodiatycz, Służba Leśna z Nadleśnictwa Strzelce, a także okoliczni mieszkańcy. 92-latka wyszła z domu w środę i udała się w nieznanym kierunku, nie nawiązując kontaktu z rodziną. Zapadał zmrok, a kontakt z zaginioną był w tej sytuacji bardzo utrudniony z uwagi na fakt, że kobieta jest osobą niesłyszącą. Nawoływania oraz podawanie sygnałów dźwiękowych nie było w tej sytuacji możliwe. Mundurowi oraz okoliczni sąsiedzi szukali kobiety całą noc w trudno dostępnych miejscach przede wszystkim w kompleksie leśnym.

W czwartek, 10.06.2021 r., około godziny 10:00 policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach odnaleźli 92-latkę w lesie. Kobieta była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie się znajduje. Na miejsce przyjechała załoga karetki pogotowia, która udzieliła jej opieki medycznej. Mieszkanka gminy Trzeszczany cała i zdrowa powróciła do domu. Po raz kolejny współpraca, wysiłek i zaangażowanie wielu osób doprowadziły do pozytywnego zakończenia sprawy w której na pierwszym miejscu stawia się ratowanie ludzkiego życia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony