Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzanie w tylnej kamerze Speedu

Data publikacji 14.06.2021

Kierowca scanii na krajowej "ósemce" wyprzedzał inny samochód ciężarowy na zakazie i wzniesieniu. Nie spodziewał się, że jego brawurową jazdę nagrywa kamera nieoznakowanego radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed. 49-letni obywatel Estonii został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

W czwartek rano, na krajowej "ósemce", w rejonie miejscowości Popiołówka, policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli scanię. Chwilę wcześniej kierujący nią mężczyzna wyprzedzał na zakazie inny samochód ciężarowy. Kontynuował ten manewr dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia. Nie wiedział, że jego niebezpieczną jazdę rejestruje tylna kamera nieoznakowanego radiowozu, którym jechali policjanci ze Speedu. Okazało się, że za kierownicą scanii siedział 49-letni obywatel Estonii. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Opis filmu: Widok na drogę, po której jedzie ciąg pojazdów. Na górze i dole ekranu widać dane dotyczące nagrania, między innymi datę, godzinę, prędkość. Na nagraniu z tylnej kamery radiowozu widać jak jeden pojazd ciężarowy jedzie lewym pasem ruchu i wyprzedza inną ciężarówkę. Wykonuje ten manewr dojeżdżając aż do wierzchołka wzniesienia. W dalszej części nagrania widać jak wyprzedzający pojazd zjeżdża na prawy pas tuż przed jadący w tym samym kierunku pojazdy. Na końcu pojawia się logo Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – herb województwa na tle mapy województwa podlaskiego i policyjnej odznaki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.81 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.11 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu.
Powrót na górę strony
Polska Policja