Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył farmę fotowoltaiczną powodując straty na 300 tysięcy złotych. Jest już w rękach policjantów

Data publikacji 14.06.2021

Skuteczna praca Policji doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o zniszczenie paneli fotowoltaicznych. Straty jakie poniósł właściciel farmy fotowoltaicznej to ponad 300 tysięcy złotych. Zatrzymany 30-latek jest mieszkańcem powiatu żagańskiego. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu na terenie farmy fotowoltaicznej w miejscowości Konin Żagański doszło do zniszczenia paneli fotowoltaicznych wraz z innymi urządzeniami. Wartość strat, jakie poniósł właściciel szacowane są na  322 tysiące złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci Komisariatu Policji w Iłowej podjęli czynności mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Na podstawie zgromadzonego materiału, policjanci kryminalni wytypowali osobę, która mogła za to odpowiadać. W piątek (11 czerwca) na parkingu stacji paliw w Iłowej policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę.

Podczas wykonywania czynności  procesowych, 30-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

źródło: sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • Zatrzymany w policyjnej celi
  • Zabezpieczone młotki
  • Mężczyzna w bluzie z kapturem przy panelach fotowoltaicznych

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.07 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony